Kategóriák
Blog

10 legjobb csapatépítő helyszín

A csapatépítő programok egy munkatársi közösség szempontjából nagyon fontos közösségépítő események. Egy kötetlenebb, munkahelytől és munkahelyi problémáktól távol eső program jelentős mentális megpihenést jelent, arról nem is beszélve, hogy a másfajta kapcsolódás során jobban, más oldalról is megismerhetjük a munkatársainkat, beosztottainkat, főnökeinket. Egy csapatépítő jó alkalom lehet feltérképezni és újrahúzni a kapcsolatokat. Azonban nem mindegy, hogyan szervezzük meg a programot, mint ahogy az sem, hogy hol, milyen helyszínen van a csapatépítő. 

Miért fontos faktor a csapatépítő helyszíne?

Amikor a céggel csapatépítőt szervezünk, nem csupán a programot kell kitalálni, hanem azt is, hogy milyen helyszínen legyen. A legüdvösebb, ha egy egészen más környezetet, helyszínt találunk, mint ahol a mindennapokban eltöltik az időt a kollégák, hiszen így tud nagyobb élmény lenni a kiszakadás a mókuskerékből. 

Különösen fontos, hogy jól válasszunk, ha a csapatépítő nem csupán egy napos, hanem ottalvós. Ennek több előnye is van: a kötött napközbeni program után a kötetlen esti beszélgetésekben, programokban nagyobb eséllyel tudunk egymáshoz kapcsolódni, de az esti pihenés sarkalatos kérdés az élmény szempontjából. Nem mindegy persze, hogy egy órát vagy öt órát utazunk, hogy elérjünk valahova; de az ország bármely pontján legyünk is, nagyszerű csapatépítő helyszíneket találunk mindenütt nagyjából egy-másfél óra távolságra. 

Miket kell átgondolni, mielőtt csapatépítő helyszínt választunk?

A csapatépítő helyszíne befolyásolja a munkatársak közös élményét. Az is közös élménynek számít persze, ha valami rosszul sül el, és utólag könnyű nevetni rajta, de azért csapatépítőnek mégis inkább az a célunk, hogy felhőtlen és feltöltő élmény legyen az alkalom minden résztvevő számára. Érdemes ezért a szervezés során minden fontos szempontot végiggondolni, hogy ne ott érjen minket vagy a munkatársainkat kellemetlen meglepetés. 

Amikor pedig tájékoztatjuk a résztvevőket a programról, érdemes felhívni a figyelmet a részletekre, hogy ők is tudják, mire számítsanak: ne magassarkúban jöjjenek túrázni, vagy fordítva: ne mackónadrágban slattyogjanak be egy múzeumba. Alább összegyűjtöttük a legfontosabb szempontokat, amelyekre jó, ha figyelünk egy csapatépítő megszervezésénél. 

Csapat létszáma

Figyeljünk oda, hogy a hely, amit választunk, be tudjon minket fogadni: kényelmesen elférjünk. Ne kelljen összezsúfolódni harmincan egy pici teremben, de ne is tengjünk egy hatalmas térben tízen. 

Csapat összetétele

A csapat, melynek a közösségét építeni szeretnénk, természetes módon heterogén, és ez önmagában nem probléma. Azonban érdemes odafigyelni azokra, akik nagyon mások, hogy ők is jól tudják érezni magukat. Valamint készüljünk fel, hogy lehetnek emberi súrlódások – tudjuk őket felkélszülten kezelni.  

Költségkeret

Nem mindegy, mennyi keretünk van megszervezni a csapatépítőt. Érdemes beleférni, hogy később ne legyen ebből probléma. Nem kell luxus dolgokra gondolni csapatépítés címen, a legegyszerűbb dolgok is képesek arra, hogy a közösséget összerázzák. 

Az évszak adottságai 

Egész máshogyan szervezünk egy csapatépítőt télen, mint nyáron. Használva a józan eszünket, és ismerve a munkatársaink komfortzónáját, lehet egy kicsit feszegetni a határokat, de túlzásba se vigyük. Viszont mindenképpen szervezzünk kinti programot, kirándulást, apró túrát, mert amilyen unalmasnak hangzik, annyira fontos a mentális egészségünk szempontjából a természet, az egymással való kapcsolódáshoz a séta közbeni beszélgetés. 

A csapatépítő helyszínek távolsága

Nem baj, ha egy csapatépítő kedvéért nem kell a fél országot átutazni. Minden nagyváros közelében akadnak csapatépítőkre, programokra szakosodott helyszínek, de az se baj, ha egy kicsit világvégi helyet találunk. A túl hosszú utazás azonban ronthat az élményen: érdemes viszonylag közeli helyszínt választani. Másfél óra távolságban még érdemes lehet gondolkodni.

Időtartam

A csapatépítő program akkor tud hatékony lenni, ha kellő időt szánunk rá. Minimum félnapos, de inkább egy, másfél vagy két napos programban gondolkodjunk. Ez utóbbi esetben szállásra is szükség lesz.

A szállás távolsága

 Érdemes figyelni arra, hogy a szállás közel legyen a program helyszínéhez, hogy ne a közlekedés vegye el az idő nagy részét. Lehetünk ugyanabban a hotelben vagy apró településen; mindenképpen érdemes az esti programot nem túl messzire szervezni a szállástól

A természet közelsége

Kevés cég alkalmazottai dolgoznak napi nyolc órát a természetben: jó ötlet tehát, ha a csapatépítőt olyan helyszínre tervezzük, ahol közel van egy erdő, egy puszta, egy tó, egy folyó vagy patak: valami, ami természet, ami a kiszakadást szimbolizálja urbanizált világunkból. A csapatépítőn való emberi kapcsolódás mellett a második legfontosabb dolog általában a természet közelsége egy ilyen programon. Minden más: a program, a kulturális dolgok ezután jönnek. 

Melyek a legjobb csapatépítő helyszínek? 

Az ország minden pontján található kiváló helyszín csapatépítő programoknak. Az alábbi helyszínek mind kellő távolságra vannak a nagyvárostól, de nem olyan messze, hogy ne lehetne oda szervezni akár csak egy egy napos programot. 

Villa Idill, Zebegény

csapatépítő helyszínek
Villa Idill, Zebegény

A Villa Idill kicsiny panzió a Dunakanyarban, Zebegényben, 5 szobával, pazar környezetben, elképesztő kilátással, jacuzzival és medencével, szemlélődésre alkalmas kerttel vagy, ha valaki arra vágyik, vagy aktívabb töltekezési lehetőséggel a környéken kirándulva. Kicsi csapatoknak ideális helyszín, három szintes szállás. Címe: Zebegény, Őz őt 1.

Hotel Honti, Visegrád 

csapatépítő helyszínek
Hotel Honti, Visegrád

A Hotel Honti Visegrádon van, vagyis közel Budapesthez, de már elég messze tőle, hogy a Dunakanyar vad szépségét élvezni lehessen. A hotel többféle szállástípust kínál, és a környezethez illően szabadtéri vagy beltéri, sportos vagy pihenős, panorámás vagy történelmi jellegű kikapcsolódást, esetleg wellness-részleget.

Pákozdi Pagony – Velencei tó

csapatépítő helyszínek
Pákozdi Pagony

A Pákozdi Pagony kicsit kilóg a sorból, ugyanis nincs szálláshelye: ez egy arborétum és vadaspark. Azonban aki szabadtéri programot szervez a fővároshoz közel, annak kiváló lehetőségeket kínál, legyen szó sportprogramról vagy a természet megismeréséről; de még történelmi-kulturális ismereteket is szerezhetünk a környéken. Címe: 8095 Pákozd, Mészeg-hegy

Geréby Kúria és Lovasudvar, Lajosmizse – Alföld

A Budapesttől nem messzi lajosmizsei Geréby Kúria kisebb és nagyobb csapatoknak egyaránt alkalmas csapatépítő helyszínnek ottalvással és számos egyéb lehetőséggel. Nevéből is látszik, hogy lovakkal is lehet találkozni és ismerkedni akár a csapatépítő keretein belül – igazi alföldi program. Címe: 6050 Lajosmizse, Alsólajos tanya 224.

csapatépítő helyszínek
Geréby Kúria Hotel és Lovasudvar

Belsőörs, Felsőörs – Balaton-Felvidék

csapatépítő helyszínek
Belsőörs

A Balaton-Felvidéken, Felsőörs szívében, az erdő mellett található a Belsőörs – Ház Lélekkel nevű hely. Rendezvényterem és kuckózós sarok, szálláslehetőség 18 főre. Közel a Balaton, mégis csendes hely a patak partján, egy régi vízimalom örökségeként. Családias és bensőséges hely mindenféle csapatépítő program számára. Címe: 8227 Felsőörs, 24 Hóvirág utca 24.

Panoráma Birtok, Győrújbarát – Nyugat-Dunántúl

csapatépítő helyszínek
Panoráma Birtok, Győrújbarát

A Panoráma Birtok a Pannonhalmi borvidéken található, nem messze a bencés apátságtól. 140 fős férőhelyével és két rendezvénytermével alkalmas csapatépítőnek, akár szabadtéri, akár benti programról van szó: kulturális és gasztronómiai feltöltődésre egyaránt alkalmas. Címe: Győrújbarát, 9081, Vendégfogadó u. 4.

Krónikás Park Fogadó, Baks – Dél-Alföld

csapatépítő helyszínek
Krónikás Park Panzió

Az Ópusztaszer közelében lévő Krónikás Park Fogadó a Dél-Alföld egy izgalmas vidékén helyezkedik el. Számos látnivalóval és lehetőséggel felszerelkezve. Jurta, székelydézsa, íjászkodás és egyéb hagyományőrző programlehetőségek, akár 85 fő befogadásával. Címe: 6768 Baks, Fő utca 11.

Erdőspuszta Club Hotel – Kelet-Magyarország

csapatépítő helyszínek
Erdőspuszta

Debrecentől nem messze található Erdőspuszta, ahol számos lehetőség van ottalvós csapatépítőt szervezni, akár különböző stílusú szálláshelyeken. Kültéri és beltéri programlehetőségekkel: íjászkodni, sportolni, vízi programokat szervezni vagy pusztában kocsikázni egyaránt lehetőség nyílik.

Joker Panzió Pécs – Dél-Dunántúl

A Joker Panzió Pécsen belül található, a vasútállomástol nem messze lévő hangulatos hely. Kisebb csapatoknak alkalmas, 26 főt tud vendégül látni, és van egy közösségi terme is. A környéken számtalan lehetőség van közösségépítő programokat találni. Címe: Pécs, Mártírok útja 14. Pécs minden romantikájával és történelmi-kulturális-iparművészeti emlékeivel a közelben.

csapatépítő helyszínek
Joker Panzió, Pécs

Park Inn Radisson Zalakaros – Zala megye

csapatépítő helyszínek
Park Inn Zalakaros

A Park Inn Zalakaros egyik legnagyobb szállodája, mely több mint 300 fő befogadására alkalmas. Kiváló csapatépítő helyszín, szabadtéri és beltéri programokra egyaránt használható, különösen, ha egy kicsit alaposabb, luxus-szintű lazulást tervezünk. Wellness-célokra ugyanúgy alkalmas, mint szabadtéri programokra vagy beltéri kikapcsolódásra.  Címe:  8749 Zalakaros, Üdülő sor 1. 

Nézze meg melyek a legjobb csapatépítő programok és helyszínek Budapesten.

Írjon nekünk, kérjen ajánlatot!

Kategóriák
Blog

Az üzleti kommunikáció 10 aranyszabálya

Az üzleti kommunikáció életünk fontos része, akár van vállalkozásunk, akár nincs. Nem mindegy, milyen módon beszélünk vagy hallgatunk egy adás-vétel, egy bértárgyalás, egy üzleti megbeszélés során. Az alábbiakban felsoroljuk a legfontosabb dolgokat, amelyekre ha odafigyelünk, nagyobb eséllyel érvényesítjük majd a saját érdekeinket.  

Mit jelent a üzleti kommunikáció? Mi tartozik bele? 

Az üzleti kommunikáció leegyszerűsítve minden olyan kommunikációs helyzetet jelent, amelyben előbb-utóbb pénzről van szó. Legyen szó szolgáltatásról vagy termékről, eladásról vagy vételről, projektről vagy egyszeri beruházásról, béremelésről vagy állásinterjúról: előbb-utóbb szóba kerül a pénz, és innentől kezdve mondhatjuk, hogy üzleti tárgyalásról van szó. Az egyik fél kínál valamit, a másik adna érte valamit. Ahhoz, hogy mindkét fél jól járjon – és hosszú távon ez éri meg – szükség van hatékony üzleti kommunikációra. 

Üzleti kommunikáció az, ha vállalkozóként vagy eladóként el szeretnék adni egy terméket vagy szolgáltatást. Üzleti kommunikáció, ha bekopogok a főnökhöz, hogy fizetésemelést szeretnék. De az is ide tartozik, hogy egy cég hogyan kommunikálja a saját profilját egy álláshirdetéskor, vagy állásinterjún, hogy a legmegfelelőbb embert találja meg a feladatra. Látjuk tehát, a munka világának szinte minden szegmensét átjárja az üzleti kommunikáció, akár egyenrangú, akár nem egyenrangú felek közt történik. 

Érdemes itt megjegyezni, hogy különbség van az írásbeli, a szóbeli és a non-verbális kommunikáció között az üzleti tevékenység során is. Az írásbeli kommunikációnál van lehetőségünk végiggondolni, hogy milyen szavakat használunk, hiszen általában jóval több idő van megfogalmazni a mondanivalónkat. Cserébe sokkal könnyebben félreérthető, hiszen nincs lehetőség azonnali visszakérdezésre, sőt, a kacifántos megfogalmazás nehezítő tényező az üzenet átadásában. 

A non-verbális kommunikáció érdekes módon az üzeneteink nagy részét képviseli, hitelesebben, mint a szavaink: az öltözet (dizájn), a gesztusok, a mimika, a kézfogás, a tekintet, a távolság vagy közelség mind-mind fontos információt hordoznak a rólunk és másikról, elsősorban arról, hogy mennyire vagyunk megbízhatóak.

Miért fontos az üzleti kommunikáció? 

Ha bármilyen szempontból üzleti helyzetben találjuk magunkat, fontos, hogy felkészültek legyünk, máskülönben csakhamar olyan helyzetben találhatjuk magunkat, amelyben nem akarjuk. Természetesen nem mindegy, hogy a piacon alkudozunk egy tárgyért, vagy a vállalatunkat képviseljük, de minden kommunikációs helyzetben közös, hogy szeretnénk valamit elérni. Hosszú távon akkor járunk jól, ha a másik is jól jár: ez az alapja minden tisztességes üzletnek. Kevesebb a munkahelyi fluktuáció, kevesebb a stressz, kevesebb az anyagi veszteség.

Fontos ezért, hogy tudatosan menjünk bele egy-egy ilyen helyzetbe, hogy ne hagyjuk, hogy mások manipuláljanak minket. Ehhez természetesen jó adag önismeret és pszichológiai ismeret szükséges, sok-sok gyakorlás. Nem érdemes félni a hibáktól, hiszen mindenki követ el hibákat: inkább használjuk fel ezeket arra, hogy leszűrjük belőlük a tanulságot a jövőre nézve. A következő tárgyalásnál már ennyivel is jobban fog menni.

üzleti kommunikáció
Photo by LinkedIn Sales Solutions on Unsplash

Milyen előnyei vannak, ha jól csináljuk?

A legegyszerűbben úgy tudnánk megfogalmazni: ha jól csináljuk az üzleti kommunikációt, elérjük az üzleti céljainkat, mind rövid, mind hosszú távon. Sajnos sokan vannak, akik a rövid távú előnyökért feláldozzák a megbízhatóságot. Természetesen hasznos felmérni, hogy a másik mit szeretne, és az érvekkel való meggyőzés útja igen hatékony tud lenni, hogy elérjük a célunkat. 

Az üzleti kommunikáció legfőbb gyümölcse az előnyös üzlet, legyen szó bármiről: eladandó termékről, vágyott szolgáltatásról, vagy fizetésemelésről. A sikeres üzletkötés mellett a munkahelyi légkör is sokat számít. Hatékony és könnyed kommunikációval mindez a vállalkozásunk sikerét szolgálja.

Milyen hátrányokat okoz, ha az üzleti kommunikáció nem megfelelő? 

A nem megfelelő üzleti kommunikáció is többféle módon lehet hátrányos számunkra. Ha nem sikerül képviselni a saját érdekeinket, vagy nem sikerül teljes mértékben megértetni magunkat, előfordulhat, hogy  egy olyan üzletbe sodródunk bele, amelyet valójában nem akartunk. 

Hasonlóképpen, ha a tárgyilagosság elveszik, ha nem szánunk elég időt és energiát a döntésbe, akkor az idő nyomása alatt érzelmi alapú döntést hozhatunk, amelyet később megbánunk. Azt gondolnánk, az üzletben a puszta tények és észérvek számítanak, azonban jó, ha tudjuk: az érzelmeink és a korábbi döntéseink, kommunikációs stratégiáink bejáratott módja sokszor nagyobb súllyal esik latba. Így még nagy horderejű döntéseknél is előfordul, hogy valójában nem észérvek és logika, hanem tudattalanul is érzelmek alapján döntünk és cselekszünk. 

A nem megfelelő csatornán vagy nem megfelelően közös nyelven folytatott kommunikáció félreértéseket okozhat, amelyek egy pénzügyi döntésnél szintén komoly hátrányokkal járhatnak. 

Mik az üzleti kommunikáció szabályai?

Az üzleti kommunikációra is igazak a kommunikáció általános szabályai: a teljes megértéshez a közös ismeretnek, a csatornának, a nyelvnek és az adónak-fogadónak egyaránt tisztának kell lennie. Emellett fontos azt tudni, hogy az üzenet megértése mindig a fogadó félen múlik: hogy ő mit ért meg abból, amit mi elmondtunk. Így hát ha időveszteségnek is tűnik, érdemes mindent nagyon alaposan letisztázni és megérteni, mielőtt döntésre kerülne sor. 

Egyszerűség, érthetőség

Az üzleti kommunikáció első aranyszabálya az érthetőség. Ezen áll vagy bukik minden: hogy a partnerünk pontosan ugyanúgy érti a dolgokat, ahogyan mi. Érdemes akár definíció-tisztázással indítani, visszakérdezéssel, összefoglalással meggyőződni arról, hogy a másik pontosan azt értette, amit mondani akartunk. Lehetünk akármilyen ékesszólóak, ha a másik ember nem ugyanazt érti az azonos hangsoron. A minél egyszerűbb, emberibb megfogalmazás célravezető tud lenni mind írásban, mind szóban. 

Hitelesség, megbízhatóság

Mondhatjuk, hogy az üzletek kötésének nagy része ezen áll vagy bukik. Nem csak a látszatról van szó, bár az is fontos, de a tényleges megbízhatóság és hitelesség az, amely segít jó üzletet kötni hosszú távon. 

A hitelesség fokmérője a kommunikáció során a szemkontaktus, és az egyéb non-verbális jelzések: a kézfogás, az általános hangulat vagy légkör, amit árasztunk magunkból, egyszóval minden, ami a szavakon túl van. 

Ide tartozik az is, hogy őszinték vagyunk. Természetesen vannak olyan üzleti szituációk, amelyek azt kívánják, hogy ne tárjunk rögtön minden ismeretet a másik elé, de hazudni semmiképp sem érdemes, mert azzal a saját hitelünket rontjuk. 

üzleti kommunikáció
Photo by Medienstürmer on Unsplash

Tiszteletadás

Mielőtt megszólalnánk, a megjelenésünk beszél rólunk. Nagyon fontos a megjelenés, hiszen ez közvetíti elsőként a megbízhatóságunkat. Az üzleti öltözék, ing, zakó, blúz, blézer: az igényes megjelenés igen sokat elárul arról, hogy mennyire vesszük komolyan az üzletet, és mennyire tiszteljük meg a másikat. 

A tiszteletet jelzi a felkészülés is a tárgyalásra vagy az üzleti szituációra, valamint a másik döntési szabadságának meghagyása: hogy nem manipulálom tisztességtelen módszerekkel, hogy úgy döntsön, ahogy számomra jó lenne. 

A másik meghallgatása a tisztelet jele. A helyzet komolyan vevése a tisztelet jele. A magázódás is a tisztelet jele. A tisztelet pedig csak jót tesz egy üzletnek. 

Meghallgatás

Mielőtt mi megszólalnánk, hallgassuk meg a másikat. Ebbe beletartozik az is, hogy felmérjük a másikat: mire számíthatunk tőle. De az is, hogy amikor beszél, nem vágunk közbe, hanem ténylegesen figyelünk, és összegezzük, amit mondott. Ennek az összegzésnek (“Tehát ha jól értem, azt szeretné mondani ezzel kapcsolatban…” ) az érthetőség mellett az az üzenete, hogy fontos számunkra az ő mondanivalója, nem csak a magunké. 

Ne ítéljünk hamar a másikról, még akkor se, ha nem felel meg az üzleti élet íratlan szabályainak – nem járunk az ő cipőjében. 

A meghallgatás nagy része csönd. A csönd pedig olykor hatékonyabb eszköz bármilyen szónál. Tanuljuk meg elviselni a csöndet, és használhatjuk magunk is: hihetetlen ereje van az őszinte kommunikációnál. 

Következetesség

Alapvető fokmérője a hitelességnek és eredményt hozó stratégiája az üzleti sikereknek a következetesség. Az, hogy amit mondunk, az úgy van, és holnap vagy egy év múlva sem lesz másképp. Ha nincs disszonancia a kimondott szó és a tettek között, ha nincsenek következetlenségek és kiszámíthatatlan reakciók, az nagyban növeli az üzleti sikereket, a célok elérését. Akkor is, ha két egyenrangú fél közötti, akkor is, ha főnök és beosztott közötti kommunikációról van szó. 

Felkészültség

Ha pénzügyi céljaink vannak, márpedig ahol üzletről van szó, ott kőkeményen financiális célok megvalósítására törekszünk, nem engedhetjük meg magunknak, hogy ne legyünk felkészültek. A felkészültség vonatkozik arra, hogy az aktuális tárgyalásra, kommunikációs helyzetre információkkal és lelkiekben felkészülünk, de arra is, hogy megtanuljuk képviselni magunkat, a cégünket, a saját céljainkat és terveinket. Ez önismeretet, pszichológiai ismereteket, financiális ismereteket és az aktuális helyzet, cég, projekt ismeretét is magába foglalja. Csakis alapos felkészültséggel lehetünk sikeresek. Aki nem készül fel, azt váratlanul fogják érni az ellenérvek, vagy a tárgyalópartner lehengerlő kommunikációja. 

Céltudatosság

Hiába vagyunk kiváló rétorok, hiába ismerjük a cégünket, és tudjuk meg, hogy mik a másik fél szándékai, ha nem tartjuk a szem előtt a célunkat, könnyen vakvágányra sodródhatunk. A céltudatos üzleti partner vonzó lesz mások szemében, hatékonyan tud tárgyalni, hiszen nem hagyja magát eltéríteni a tárgytól. A céltudatosság az, ami segít elérni a céljainkat – és mindemögött komoly tervezés, lépésekre bontás, számolgatás,  és stratégia húzódik a háttérben. 

Pszichológiai ismeretek

Ahhoz, hogy egy üzleti kommunikációs helyzetben sikeresek legyünk, nagyon fontos, hogy rendelkezzünk némi pszichológiai ismerettel. Nem kell professzornak lennünk, de alapvető tudással szükséges rendelkeznünk egyrészt saját magunkról, másrészt az üzleti kommunikáció manipulációs technikáiról. Ha ismerjük magunkat, hogy milyen helyzetben bizonytalanodunk el, vagy melyek a gyenge pontjaink, azokat tudjuk fejleszteni. Ha pedig ismerjük azokat a technikákat és lelki mechanizmusokat, amelyek befolyásolhatják az üzleti tárgyalást vagy helyzetet, óriási lépéselőnyre tehetünk szert. 

üzleti kommunikáció
Photo by Headway on Unsplash

Retorikai ismeretek

Igencsak számít, hogy mit és milyen sorrendben adunk elő egy téttel bíró helyzetben. Az ókori retorika szabályai nagyrészt ma is érvényesek: egy hatásos beszédet nemigen lehet rögtönözve előadni. Fontos, hogy kicsiszoljuk a tételmondatunkat, hogy megfelelő érvekkel készüljünk, hogy számítsunk az ellenérvekre. Mindez azért számít, mert ha előadásra, meggyőzésre kerül a sor, lebilincselő módon tudjuk képviselni a magunkat vagy szakmánkat. Egy unalmas előadásra igen nehéz odafigyelni, ám ha érdekesen adjuk elő a témánkat, ha történeteket viszünk bele, ha a hallgatóság még este is emlékszik arra, hogy mi volt a beszéd fő üzenete, akkor nagy esélyünk van arra, hogy elérjük azt, amit szeretnénk. 

Lezárás az üzleti kommunikáció végén

Egy üzleti megbeszélés, egy tárgyalás, egy kommunikációs helyzet lezárása nem olyan egyszerű, mint amilyennek tűnik. Fontos, hogy mielőtt befejezzük a megbeszélést, minden esetben tisztázzuk, összegezzük, mire jutottunk, és hogy mindkét fél pontosan ugyanazt érti a megbeszélteken, mint mi. Lényeges ezen kívül, hogy mindig jegyzeteljünk, és foglaljuk írásba, amit megbeszéltünk. Így elkerülhetjük a későbbi félreértéseket, vitákat. 

Írjon nekünk, kérjen ajánlatot!